W jakich lokalizacjach wykonać można badania kierowców?

Wykonanie specjalnych badań to obowiązek każdej osoby, która ubiega się o otrzymanie lub przedłużenie dokumentu, jakim jest prawo jazdy. Wielu kierowców zastanawia się, gdzie najlepiej się na nie umówić.

Warto zdawać sobie sprawę z faktu, iż nie każdy lekarz może wydać oświadczenie o zdolności do prowadzenia pojazdów. Posiadać musi on bowiem stosowne uprawnienia. Mowa tutaj o kwalifikacjach lekarza opiniującego. Lekarz orzecznik wykonuje badania na prawo jazdy kategorii AM, A1, A2, A, B1, B, B+E oraz T. Nie zajmuje się on natomiast przeprowadzaniem badań dla kierowców zawodowych (chodzi tutaj o kategorie C1, C, C+E, D1, D, D+E oraz T).


W jakiej lokalizacji warto wykonać badania kierowców? Chcąc znaleźć najlepszą placówkę świadczącą tego typu usługi, warto poprosić o rekomendację znajomych czy członków rodziny, którzy w ostatnim czasie zdawali lub przedłużali prawo jazdy. Bardzo pomocne okazać mogą się tutaj również opinie znalezione w sieci — czy to w mediach społecznościowych, czy na forach internetowych. Jeżeli chodzi o cenę badań kierowców jest ona stała i wynosi 200 złotych.

Warszawscy kierowcy, którzy w najbliższym czasie planują rozpocząć kurs na prawo jazdy, a także ci, których dokument w najbliższym czasie wygasa, badania wykonać mogą między innymi na Alejach Jerozolimskich 11/19.

Więcej szczegółowych informacji na temat lokalizacji badań kierowców w Warszawie oraz wskazówek dojazdu znaleźć można pod adresem: badania-kierowcow.warszawa.pl/lokalizacja.