Jak spędzać z dzieckiem czas w domu?

Gdy pogoda nie zachęca do spacerów i spędzania czasu na świeżym powietrzu, należy zastanowić się, jak zapewnić dziecku ciekawe zajęcie w domu – takie, które w stu procentach zlikwiduje problem nudy.

Wszyscy wiemy, iż najmłodsi bardzo lubi spędzać czas przy komputerze – to jedna z oznak naszych czasów. Jednak tego typu aktywność nie musi na szczęście być tylko rozrywką, można bowiem w znakomity sposób połączyć ją także z nauką. Znakomitym tego przykładem są coraz bardziej popularne w naszym kraju oraz poza jego granicami gry edukacyjne dla dzieci.

Niezwykle barwne i ciekawe – najmłodsi po prostu je uwielbiają. Jednocześnie owe gry wspaniale rozwijają szereg umiejętności – logiczne myślenie oraz spostrzegawczość, szybkie i efektywne czytanie, a ponadto poprawiają pamięć o koncentrację. Dlatego wielu rodziców wybiera je chociażby jako prezenty na dzień dziecka, urodziny czy mikołajki.

prezent1

Warto wspomnieć także o bardzo ciekawym rozwiązaniu, jakim jest system nagradzania. Pojawiają się medale, puchary czy pochwały, które bardzo mobilizują najmłodszych do bezbłędnego wykonywania wszelkich zadań. To prezent dla dziecka, który nie wyląduje w kącie po 3 dniach – wiele poziomów trudności sprawia bowiem, iż najmłodsi mogą wracać do gier po wielokroć, za każdym razem odkrywając w nich coś nowego dla siebie.

Dzieci uwielbiają zadawać pytania na temat otaczającego ich świata. Ćwiczenia zawarte w owym pakiecie programów edukacyjnych pomogą na nie odpowiedzieć, a niejako przy okazji przyniosą mnóstwo śmiechu i radości!