Atrakcje turystyczne w województwie świętokrzyskim

Trzeba przyznać, iż region ten jest niezwykle bogaty w różnego rodzaju turystyczne atrakcje. Każdy znajdzie tutaj cos odpowiedniego dla siebie – zarówno miłośnicy historii, jak i fani przebywania na łonie natury oraz wielbiciele sportów letnich oraz zimowych.

Trudno wymienić wszystkie ciekawe miejsca, które warto zobaczyć, lecz postaramy się wymienić choć niektóre. Turyści z wielką chęcią odwiedzają Zamek Krzyżtopór oraz Zespół Pałacowy Wielkopolskich w Pińczowie. Pałac Deskurów także z roku na rok cieszy się coraz większym powodzeniem.

Małych i dużych z całą pewnością zachwyci Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie. Wszak jest to miejsce, w którym każdy czuje się jak przedszkolak, a powrót mentalny do lat dzieciństwa jest jak najbardziej możliwy.


Stadion Miejski w Kielcach to miejsce warte odwiedzenia przez każdego fana sportu, a takich przecież w naszym kraju nie brakuje. Zaczarowany Ogród w Śladkowie Małym to zaś nie lada gratka dla fanów sztuki. Ta niezwykła galeria stworzona została przez artystów ludowych – Barbarę i Tadeusza Buczyńskich.

Wiatrak w Szarszowicach pozwoli przenieść się myślami do dawnych czasów polskiej wsi. W tej niewielkiej miejscowości znajdują się także bardzo ciekawe wąwozy – więc kilkugodzinny spacer każdy turysta ma zapewniony.

A co z noclegami? Cóż, trzeba przyznać, że jest w czym wybierać! Apartamenty, pokoje gościnne, miejsca w gospodarstwach agroturystycznych czy pensjonatach. http://noclegi-swietokrzyskie.pl – zdecydowanie warto znać ten adres!